Bitwise notuje dalszy wzrost zainteresowania XRP
Fundusze XRP od Bitwise przekroczyły 200 mln dolarów napływów od początku 2026 roku.
Bitwise poinformował, że napływ środków do jego produktów ETF i ETP opartych na XRP w USA i Europie przekroczył od początku 2026 roku 200 mln dolarów. Informację przekazał 23 czerwca prezes firmy, Hunter Horsley.
Dane potwierdzają utrzymujące się zainteresowanie regulowanymi produktami dającymi ekspozycję na XRP. Chodzi wyłącznie o fundusze Bitwise, a nie cały globalny rynek ETF-ów związanych z tym aktywem.
Fundusz dostępny w USA zapewnia ekspozycję na spotowe XRP za pośrednictwem notowanego ETF-u. W Europie podobną funkcję pełni produkt typu ETP. Takie rozwiązania są skierowane do inwestorów, którzy nie chcą lub nie mogą przechowywać tokenów bezpośrednio, ale mogą kupować regulowane instrumenty przez rachunki maklerskie.
Napływ kapitału do funduszy XRP utrzymuje się od kilku miesięcy. Według danych SoSoValue 22 czerwca produkty te zanotowały 5,31 mln dolarów netto nowych wpłat. Wcześniej było to 2,55 mln dolarów 18 czerwca oraz 5,30 mln dolarów 16 czerwca. Najlepszy wynik miesiąca przypadł na 9 czerwca, gdy do funduszy trafiło 7,44 mln dolarów.
To kolejny mocny okres dla funduszy powiązanych z XRP. W maju ETF-y oparte na tej kryptowalucie przyciągnęły 131,94 mln dolarów, osiągając najlepszy miesięczny wynik w 2026 roku. W tym samym czasie fundusze związane z Bitcoinem i Ethereum odnotowały odpływy środków.
W maju amerykańskie spotowe ETF-y na XRP zanotowały również 25,8 mln dolarów dziennych wpłat netto, najwięcej od 5 stycznia. Liderem był fundusz XRPZ od Franklin Templeton z wynikiem 13,6 mln dolarów. Produkty Bitwise przyciągnęły wtedy 7,6 mln dolarów, a Grayscale 4,6 mln dolarów.
Rosnące zainteresowanie pokazuje, że część inwestorów nadal szuka ekspozycji na altcoiny za pośrednictwem regulowanych produktów finansowych, wykraczając poza Bitcoina i Ethereum.
Obserwuj nas na: