Bank of America: Rosnące Zainteresowanie Kryptowalutami

Bank of America zauważa niezwykłe napływy środków do akcji i kryptowalut w USA

Bank of America: Rosnące Zainteresowanie Kryptowalutami

Bank of America podkreśla niezwykłe zjawisko, jakim są ogromne przepływy kapitału do akcji i kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Analiza przeprowadzona pod kierunkiem głównego stratega inwestycyjnego, Michaela Hartnetta, ujawniła imponujący wzrost o 56,1 miliarda dolarów w funduszach akcji amerykańskich, co stanowi największy napływ środków w ciągu jednego tygodnia.

Dodatkowo, kryptowaluty osiągnęły znaczący kamień milowy, z napływami w wysokości 3,4 miliarda dolarów.

Etykiety ETF Bitcoin przyciągają główne podmioty

Krajobraz kryptowalut obserwuje odnowione zainteresowanie instytucjonalne, z Bankiem Ameryki Merrill Lynch i Wells Fargo oferującymi swoim klientom etykiety giełdowe (ETF) na bitcoin. To świadczy o rosnącej akceptacji aktywów cyfrowych wśród tradycyjnych instytucji finansowych.

Od zatwierdzenia tych instrumentów inwestycyjnych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w styczniu, istnieje duże zainteresowanie tym, jak zostaną one zintegrowane z głównymi platformami maklerskimi w USA.

Według analityka ETF Erica Balchunasa, amerykańskie akcje wzrostowe i Bitcoin wyłoniły się jako dominujące narracje, przyciągając znaczne zainteresowanie inwestorów i napływy kapitału. Obligacje korporacyjne również zajmują wysokie miejsce w zestawieniu. Zarówno japońskie, jak i rynki wschodzące (EM) ETF mają nietypową, ale godną uwagi obecność na scenie inwestycyjnej. Z drugiej strony, pomimo osiągnięcia wszechczasowych szczytów, etykiety ETF złota znajdują się w kryzysie.

Obawy dotyczące bańki

Napływ inwestycji w akcje technologiczne i kryptowaluty sygnalizuje silne entuzjazm rynkowy, ale Michael Hartnett z Banku Ameryki wyraził obawy dotyczące potencjalnych cech bańki w tych sektorach.

Szybki wzrost wiodących firm przemysłu technologicznego, wraz z rekordowymi wzrostami wartości kryptowalut, sugeruje środowisko rynkowe gotowe do "ogromnej euforii".

Ten sentyment jest wzmacniany przez ponowne przyspieszenie inflacji i osłabienie wskaźników wzrostu, które według Hartnetta wskazują na mentalność bańki wśród inwestorów.