Peter Schiff: Bitcoin ETF to Pułapka

Peter Schiff: Inwestorzy Bitcoin ETF Narażeni na Straty

Peter Schiff: Bitcoin ETF to Pułapka

Ekonomista i znany krytyk Bitcoina, Peter Schiff, wyraził obawy dotyczące inwestorów w ETFy (fundusze giełdowe) związane z Bitcoinem. Według niego, osoby inwestujące w te fundusze mogą ponieść znaczące straty.

W niedzielę Schiff podzielił się swoimi obserwacjami na temat obecnych trendów handlowych Bitcoina. Stwierdził, że „inteligentni” inwestorzy sprzedają Bitcoina  podczas gdy „głupi” inwestorzy kupują go przez ETF-y. Schiff zasugerował, że wielkie ryby na rynku Bitcoina celowo ustawiają ceny, aby mali ponosili straty.

Dlaczego to Jest Ważne?

Schiff zaznaczył, że 70% osób, które kupiły spotowe ETF-y na Bitcoina, traci pieniądze, gdy jego cena wynosi 54 000 dolarów. Jeżeli cena spadnie poniżej 38 000 dolarów, wszyscy inwestorzy ETF będą na minusie. Według Schiffa, wtedy zacznie się prawdziwa wyprzedaż, ponieważ wielu spekulantów zrezygnuje.

Pomimo jednego z największych krachów na rynku, 11 amerykańskich spotowych ETF-ów na Bitcoina zanotowało wypływy netto w wysokości 143 milionów dolarów w zeszły piątek.

Schiff wierzy, że rynek niedźwiedzi dla Bitcoina jeszcze się nie skończył i przewiduje dalsze spadki dla tej kryptowaluty.