Biden Wetuje Rezolucję Zmieniającą Wytyczne SEC

Prezydent Biden wetuje rezolucję, która miała obalić wytyczne SEC

Biden Wetuje Rezolucję Zmieniającą Wytyczne SEC

Prezydent Joe Biden zastosował weto wobec rezolucji, która miała unieważnić Wytyczne Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nr 121. Decyzję ogłosił w piątkowe popołudnie.

Wytyczne te dotyczą przechowywania kryptowalut przez instytucje finansowe na ich własnych bilansach, co stało się punktem sporu. Krytycy uważają, że utrudniają one współpracę między instytucjami finansowymi a firmami kryptowalutowymi..

Biden podkreślił, że nie może poprzeć żadnych działań, które mogłyby zaszkodzić konsumentom i inwestorom. Oświadczenie Bidena wyrażało obawy, że rezolucja ogranicza zdolność SEC do regulowania przyszłych problemów związanych z księgowością.

Prezydent wcześniej wyrażał chęć współpracy z Kongresem w kwestiach regulujących rynek aktywów cyfrowych, podkreślając konieczność ochrony konsumentów i inwestorów.

Weto Bidena nastąpiło po tym, jak grupy bankowe i członkowie Kongresu wezwali go do podpisania rezolucji. Banki argumentowały, że wytyczne te uniemożliwiają im oferowanie usług depozytowych.

Rezolucja została wcześniej przyjęta przez obie izby Kongresu, jednakże Biden postanowił się sprzeciwić.