Ripple wprowadzi stablecoina MXNB do sieci XRPL

Ripple i Bitso uruchomią stablecoina MXNB w sieci XRPL, wspierając płatności USA–Meksyk.

Ripple wprowadzi stablecoina MXNB do sieci XRPL

Ripple rozszerza współpracę z Bitso. Efektem nowego etapu partnerstwa będzie uruchomienie stablecoina MXNB na sieci XRP Ledger (XRPL).

MXNB to cyfrowa waluta powiązana z kursem meksykańskiego peso, rozwijana przez Bitso, dostawcę usług finansowych działającego głównie w Ameryce Łacińskiej. Stablecoin zostanie także zintegrowany z infrastrukturą płatniczą Ripple.

Obie firmy planują wykorzystywać MXNB razem z RLUSD, aby usprawnić płynność i rozliczenia w płatnościach transgranicznych między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem.

Ripple i Bitso współpracują od kilku lat przy obsłudze płatności w Ameryce Łacińskiej. Partnerstwo obejmuje m.in. korytarze rozliczeniowe wykorzystujące meksykańskie peso oraz peso kolumbijskie.

MXNB trafi również na Permissioned DEX działający w sieci XRPL. To zdecentralizowana giełda stworzona z myślą o regulowanych usługach finansowych. Platforma umożliwia zweryfikowanym uczestnikom dostęp do płynności i rozliczeń on-chain przy zachowaniu wymogów zgodności regulacyjnej.

Obserwuj nas na:

Share