Mastercard Planuje Współpracę z MetaMask i Ledger
Mastercard Planuje Współpracę z MetaMask i Ledger: Karta Płatnicza dla Kryptowalut?
Firma płatności Mastercard rozważa możliwość współpracy z firmami oferującymi portfele samodzielnej przechowywania, takimi jak MetaMask i Ledger, w ramach strategii związanego z technologią Web3. Informacje te pojawiły się w raporcie z warsztatów strategii Web3, do którego dotarł CoinDesk.
Mastercard zaznaczył, że karty płatnicze pomagają dostawcom portfeli zwiększyć liczbę aktywnych użytkowników, zbudować lojalność oraz inne źródła przychodów, a jednocześnie dają posiadaczom kart możliwość płacenia za zakupy za pomocą swojego salda kryptowalutowego w sposób wygodny i bezproblemowy.
Jednak wprowadzenie karty płatniczej w nowym regionie wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na zasoby, co stwarza okazję do współpracy z Mastercardem i jego partnerami ds. emisji kart. W prezentacji Mastercard podkreślono również, że firma ocenia "nowe modele globalnej emisji kart, wykorzystując stabilne kryptowaluty na blockchain" oraz "tanie i szybkie łańcuchy", co może stanowić nowe podejście do obszaru płatności.
Rzecznik Mastercarda powiedział w rozmowie mailowej: "Mastercard wprowadza swoje zaufane i transparentne podejście do przestrzeni aktywów cyfrowych za pomocą różnorodnych innowacyjnych produktów i rozwiązań, w tym Mastercard Multi-Token Network, Crypto Credential, CBDC Partner Program oraz nowych programów kart, które łączą Web2 i Web3".
Duże sieci kart kredytowych rozwijają swoją obecność w obszarze kryptowalut, mimo trudnych warunków rynkowych i niepewności regulacyjnej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej w tym roku Mastercard wyraził zamiar skoncentrowania swojego programu Engage na wprowadzaniu na rynek nowych programów kart kryptowalutowych. Visa również działa w kierunku ułatwienia płatności transgranicznych przy wykorzystaniu kryptowaluty stabilnej USDC i blockchaina Solana.
Mastercard planuje wprowadzić zestaw standardów dla firm partnerskich, które zapewnią ochronę konsumentów, konkurencję cenową oraz monitorowanie transakcji. Firma nabyła w 2021 roku CipherTrace, specjalistę w dziedzinie analizy blockchain, co umożliwia świadczenie usług monitorowania.
Po zweryfikowaniu proponowanych standardów, kolejnym krokiem będzie wprowadzenie karty skierowanej na rynek Unii Europejskiej lub Wielkiej Brytanii jako pierwszy rynek, jak wynika z prezentacji Mastercarda.
Mastercard podkreśla, że użytkownicy oczekują prostych rozwiązań, umożliwiających płynne transakcje bez konieczności wcześniejszego doładowania środków, bez konieczności wydawania kryptowalut i bez potrzeby rozliczania się z podatkami.
Przeczytaj również: Shibarium Zyskuje na Popularności w Turcji