Ant Group wprowadził na rynek nowy blockchain ZAN

Chiński gigant fintech Ant Group właśnie wprowadził na rynek nową markę blockchainową ZAN, skierowaną głównie na Hongkong i rynki zagraniczne.

Ant Group wprowadził na rynek nowy blockchain ZAN

Na konferencji w Szanghaju, Zhang Hui, dyrektor generalny ZAN, ogłosił, że firma oferuje pełen zakres produktów i usług do tworzenia aplikacji blockchainowych, przeznaczonych zarówno dla instytucjonalnych, jak i indywidualnych deweloperów web3.

W oświadczeniu udostępnionym dla The Block, Ant Group, firma-matka popularnej platformy płatniczej Alipay, podkreśliła, że ZAN może pomóc instytucjonalnym klientom w emitowaniu i zarządzaniu rzeczywistymi aktywami zgodnie z lokalnymi przepisami regulacyjnymi.

ZAN dostarcza również zaawansowane narzędzia techniczne, takie jak elektroniczna identyfikacja klienta (e-KYC), przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz narzędzia do monitorowania transakcji, które pomagają firmom web3 budować swoje zdolności w zakresie uwierzytelniania tożsamości klientów, ochrony bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem - informuje przedstawiciel firmy.

Zhang wyjaśnił: "W Ant Group Digital Technologies zauważyliśmy trendy oraz wyzwania związane z efektywnością i bezpieczeństwem w trakcie procesu tworzenia aplikacji. Dlatego też ZAN zobowiązało się do inwestowania w badania i rozwijanie technologii i produktów web3, aby dostarczać bardziej wszechstronne i niezawodne usługi techniczne, wspierając jednocześnie społeczność i współpracując z partnerami w celu przyspieszenia rozwoju i innowacji w obszarze web3."

Chociaż Chiny wprowadziły zakaz wszystkich transakcji kryptowalutowych we wrześniu 2021 roku, kraj nadal pozostaje zainteresowany własnymi technologiami blockchainowymi oraz gospodarką cyfrową. Chińskie giganty technologiczne, takie jak Alibaba i Tencent, koncentrują się na rozwoju własnych konsorcjów blockchainowych. Ant Group Alibaba wprowadziła na rynek swoją markę blockchainową AntChain już w lipcu 2020 roku.

Ant Group informuje, że rozpoczęła pilotaż usług technicznych ZAN wcześniej w tym roku, a funkcja e-KYC ZAN została już przyjęta przez HashKey Group, firmę kryptowalutową z Hongkongu, do swojej usługi agregatora danych tożsamości, zgodnie z ogłoszeniem.

Źródło: Link