Forbes : Bitcoin i XRP w Centrum Kolejnej Rewolucji

Upadek Dolara Amerykańskiego: Czy Kryptowaluty, W Tym XRP i Bitcoin, Staną się Nowym Złotem?

Forbes :  Bitcoin i XRP w Centrum Kolejnej Rewolucji

Upadek Dolara Amerykańskiego: Czy Kryptowaluty, W Tym XRP i Bitcoin, Staną się Nowym Złotem?

W ostatnim artykule magazynu Forbes poruszono temat niezwykłych zmian, które nadchodzą na rynku kryptowalut, a XRP odgrywa w nich kluczową rolę.

Raport nosił tytuł "Upadek Dolara Amerykańskiego — Szokujące Przewidywane 8 Bilionów Dolarów, Które Mogą Wprowadzić Krytyczny Wzrost Cen Bitcoin, Ethereum, XRP i Kryptowalut, Konkurujący ze Złotem."

W artykule opisano wydarzenie o ogromnym potencjale, które może wpłynąć na losy XRP, Bitcoina, Ethereuma i innych ważnych cyfrowych aktywów. Konkretnie raport Forbes argumentował potencjał "szokującego" przesunięcia 8 bilionów dolarów z systemu finansowego Stanów Zjednoczonych na rynki XRP i Bitcoin w obliczu prognozowanego upadku dolara amerykańskiego.

Chad Steingraber, zawodowy projektant gier i aktywny członek społeczności XRP, podkreślił znaczenie tego raportu dla społeczności XRP.

Według artykułu Forbes, XRP i inne główne kryptowaluty niedawno straciły na wartości. Niemniej jednak wskazano na iskrę nadziei na horyzoncie, co wynikało z licznych spekulacji ekspertów finansowych.

Prognozowany Upadek Dolara Amerykańskiego Warto zwrócić uwagę, że Forbes skoncentrował się na losach dolara amerykańskiego w obliczu gigantycznego zadłużenia Stanów Zjednoczonych wynoszącego 33 biliony dolarów. Raport ujawnił, że analitycy z renomowanej firmy badawczej i strategii rynkowej Jefferies prognozują potencjalny upadek USD, ponieważ Federalna Rezerwa jest zmuszona wznowić drukowanie pieniędzy.

Według ekspertów Jefferies, na których powoływał się Forbes, polityka FED może wywołać znaczny wzrost cen XRP, Bitcoina i ETH. Prognozowany wzrost cen wynika z potencjału kryptowalut, takich jak XRP, do rywalizacji z pozycją złota jako bezpiecznej przystani, podczas gdy masowe drukowanie gotówki obniża wartość USD.

W wywiadzie dla CNBC, Christopher Wood, szef strategii w dziale akcji Jefferies, podkreślił, że centralne banki G7, a zwłaszcza Rezerwa Federalna, nie mogą płynnie zakończyć niekonwencjonalnych polityk finansowych.

Uważa, że te banki centralne nadal będą rozszerzać swoje bilanse w różny sposób. Ponadto Wood opisał Bitcoina i złoto jako "krytyczne zabezpieczenia" przed nadchodzącym zagrożeniem inflacją.

Wood powiedział:

"Jeśli nie uda się wyjść z niekonwencjonalnej polityki pieniężnej w sposób łagodny, prawdopodobnie dojdzie do upadku dolarowego standardu papierowego na korzyść zarówno posiadaczy złota, jak i posiadaczy Bitcoina. Bitcoin... [obecnie] stanowi alternatywną wartość w stosunku do złota."

Ostatecznie Forbes uważa, że ogromna deprecjacja lub utrata wartości dolara amerykańskiego w wysokości 8 bilionów dolarów może skutkować przejęciem tej kwoty przez kryptowaluty.

Warto dodać, że obecna wartość rynku kryptowalut wynosi 1,09 biliona dolarów. Dlatego 8 bilionów dolarów, opuszczających rynek USA, mogłoby przekształcić branżę kryptowalut w przemysł wart niemal 10 bilionów dolarów."

Takie są rewolucyjne trendy na rynku kryptowalut, które zyskują coraz większe znaczenie w obliczu wyzwań finansowych na świecie.

Czytaj również: Ripple Otrzymuje Dwie Nagrody za Innowacje