Ethereum zagrożone spadkiem do 1600 USD

Ethereum zagrożone spadkiem do 1600 USD. Czy to początek większych problemów?

Ethereum zagrożone spadkiem do 1600 USD

Cena Ethereum znajduje się w ostatnich tygodniach pod znaczącą presją, a najnowsze wskaźniki techniczne wraz z danymi z blockchainu sugerują możliwość kontynuacji trendu spadkowego. Niedawne utworzenie przez  ETH  formacji symetrycznego trójkąta jest interpretowane przez analityków jako sygnał utrzymania się spadkowego sentymentu na rynku.

Znany analityk Bit Bull prognozuje możliwy spadek Ethereum nawet do poziomu 1600 USD. Kluczowym sygnałem ostrzegawczym było przełamanie dolnej granicy trójkąta przy cenie 1820 dolarów, po którym nastąpił retest przy niskim wolumenie handlu - klasyczna oznaka słabnącej siły rynku. Negatywny obraz techniczny dopełnia pojawienie się opadającego trójkąta na wykresie dominacji ETH, co dodatkowo wskazuje na potencjalne pogłębienie korekty.

ETH falls below symmetrical triangle

Dane on-chain również nie napawają optymizmem. Obserwowany jest spadek liczby aktywnych adresów w sieci Ethereum, co świadczy o malejącym zainteresowaniu ze strony użytkowników. Jednocześnie zmniejsza się ilość spalanych opłat - zarówno w ujęciu ogólnym, jak i w przeliczeniu na transakcję. Warto zauważyć, że po wdrożeniu aktualizacji Merge podaż ETH zaczęła rosnąć, co może wywierać długoterminową presję spadkową na cenę kryptowaluty.

Pomimo przeważających negatywnych sygnałów,jak pisaliśmy wczoraj, część analityków dostrzega potencjał do odbicia. Standard Chartered podtrzymuje prognozę, według której cena ETH może osiągnąć poziom 4000 dolarów do końca roku, choć jest to znacząca rewizja w dół względem wcześniejszych oczekiwań wynoszących 10 000 USD. Nadchodzące tygodnie będą kluczowe dla określenia dalszego kierunku, szczególnie reakcja ceny na poziomie wsparcia w okolicach 1800 dolarów.

Aktualnie Ethereum jest notowane na poziomie około 1807 USD, przy wolumenie obrotu zbliżonym do 7 miliardów dolarów. Znacząca część tej aktywności generowana jest przez największe portfele (tzw. "wieloryby"), co potencjalnie przyczynia się do zwiększonej zmienności na rynku.